» چرا پاسپورت دومینیکا؟

مهمترین مزایا پس از اخذ پاسپورت دومینیکا

مزایای اخذ پاسپورت دومنیکا

لیست مهمترین مزایای اخذ پاسپورت دومنیکا چیست؟

مهمترین مواردی که باید بدانید مزایایی است که پس از اخذ پاسپورت دومینیکا حاصل میشود. در اینجا لیست برخی از مزایای پاسپورت دومینیکا آورده شده است:

ü    آزادی سفر: با داشتن پاسپورت دومنیکا می توانید بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن و بریتانیا سفر کنید؛

ü     تابعیت دوگانه: از دیگر مزایای داشتن پاسپورت دومنیکا تابعیت دوم فوری و غیرقابل فسخ، با حفظ تابعیت اول و بدون قرار گرفتن اطلاعات شخصی در اختیار کشورهای دیگر است؛

ü    بدون مالیات: کشور دومنیکا رژیم مالیاتی سخاوتمندانه، بدون مالیات بر دارایی، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا سود سرمایه را به شهروندانش ارائه می دهد.

ü     قابل انتقال به نسل بعد: با داشتن پاسپورت دومنیکا فرزندان جدید متولد شده در این کشور تابعیت این کشور را اخذ می کنند.

ü    بدون نیاز به حضور در کشور دومینیکا: در صورتی که پاسپورت این کشور را داشته باشید می توانید در کشور دیگر اقامت داشت و الزام به زندگی کردن در خاک دومینیکا نیست؛

ü    پاسپورت ۱۰ ساله: پاسپورت صادره از طرف کشور دومنیکا دارای اعتبار ۱۰ ساله میباشد؛

ü    تمدید پاسپورت: شهروندان و کسانی که تابعیت این کشور را گرفتند می توانند پس از ۱۰ سال براحتی در هر یک از سفارتهای دومینیکا و یا خود دومینیکا قابل تمدید است؛

ü     ویزای آسان ۱۰ ساله کانادا و آمریکا: برای دارندگان پاسپورت دومینیکا ویزای بلند مدت آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند در دسترس است (بر اساس میزان اعتبار باقیمانده تا تاریخ انقضای پاسپورت) ؛ اقامت بلند مدت و تحصیل در کشور انگلستان

 


 

چرا داشتن پاسپورت دومینیکا ارزشمند است؟

آیا می دانید داشتن تابعیت دوم چقدر دشوار است و بایستی ضمن اراِئه مدارک سخت، از مراحل سخت مضاعف دیگر هم عبور کنند تا به اقامت موقت و در بهترین حالت به اقامت دائم آن کشور دست پیدا کنند.

 

همه نمی دانند که به دست آوردن تابعیت دوم چقدر دشوار است و بایستی ضمن اراِئه مدارک سخت، از مراحل سخت مضاعف دیگر هم عبور کنند تا به اقامت موقت و در بهترین حالت به اقامت دائم آن کشور دست پیدا کنند.

بعنوان مثال همانطور که میدانید در کشورهای اتحادیه اروپا اقامت دائم از ابتدا وجود ندارد و اقامت بصورت موقت صادر میگردد که این اقامت موقت بایستی ۵ سال تمدید شود تا تبدیل به اقامت دائم شود. توجه داشته باشید که اقامت دائم، شهروندی یا تابعیت آن کشور نیست و اینها دو مقوله کاملا متفاوت هستند که برای رسیدن به همین اقامت دائم نیز مسیر دشواری در پیش رو قرار دارد، چرا که شرط تمدید اقامت موقت تا تبدیل به اقامت دائم این است که اولا حداقل ۱۸۰ روز از سال را داخل خاک آن کشور زندگی کنید، دوم اینکه می بایست مالیات پرداخت کنید، سوم اینکه می بایست حق بیمه پرداخت کنید.

پس از اینکه بعد از ۵ سال اقامت دائم کشور اروپایی محقق گردید، لازم است که ۵ سال دیگر نیز از اقامت دائم بگذرد و همچنان در این ۵ سال نیز مالیات بر درآمد پرداخت شود تا واجد شرایط درخواست شهروندی از آن کشور اروپایی شوید در نتیجه در مجموع یک بازه زمانی ۱۰ ساله نیاز هست تا واجد شرایط شهروندی یا تابعیت آن کشور شوید، ضمن اینکه شرط آخر اینست که به زبان رسمی آن کشور نیز مسلط باشید.

اما اخذ پاسپورت دومینیکا یک دستاورد بزرگ محسوب میشود، چون طبق قانون اعطای شهروندی دومینیکا، دارا بودن اقامت پیش نیاز آن نمیباشد. جهت دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا، نه تنها مشکلات و نگرانیهای بالا و همینطور با توجه به شرایط سیاسی و تحریمها و روند رو به افزایش قیمت ارز، ریسک تمدید وجود ندارد بلکه در مقایسه با اخذ اقامت کشورهای اروپایی (نه شهروندی) آسانتر، ارزانتر و همچنین سریعتر و در عرض حدود ۵ ماه حاصل میگردد.چرا رسیدن به پاسپورت دومینیکا آسانتر از کشورهای اروپایی است؟
ü    بنا بر برخی از دلایل زیر کسب پاسپورت دومینیکا آسانتر از سایر کشورهاست:

ü    قبل از کسب شهروندی نیاز به دارا بودن اقامت دائم دومینیکا نیست؛

ü    نیاز به حضور فیزیکی در سفارت و مصاحبه نیست؛

ü     نیاز به سفر به دومینیکا نیست؛

ü    نیاز به مدرک زبان نیست؛

ü    گواهی شهروندی و پاسپورت را در کشور خود دریافت میکنید؛

ü     کل فرآیند دولتی تا دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا کمتر 4 ماه است.

 

 

چرا رسیدن به پاسپورت دومینیکا ارزانتر از کشورهای اروپایی است؟


دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از رسیدن به شهروندی اروپا ارزانتر تمام میشود چون هزینه های زیر را طی ۱۰ سال ندارد:

ü    هزینه های اخذ اقامت موقت اولیه؛

ü    هزینه راه اندازی کسب و کار؛

ü    پرداخت مالیات بر درآمد سالیانه؛

ü    حق بیمه اجباری خدمات درمانی؛

ü     هزینه های اجاره خانه و زندگی بدلیل شرط حضور در خاک؛

ü    هزینه تمدید سالیانه اقامت؛

همگی طی ۱۰ سال تا رسیدن به شهروندی بمراتب هم هزینه زمانی و هم هزینه مالی بیشتری را در بر میگیرد.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  نمایندگی پکیج بوتان شیراز   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


فروش دستگاه آب قلیایی مغناطیسی دکتر مومنی فروش دستگاه آب قلیایی مغناطیسی دکتر مومنی مشاهده